Mednarodna razstava navtike, Internautica 2014, je v nedeljo, 11. maja, zaprla svoja vrata. V preteklih petih dnevih se je letošnjega navtičnega dogodka udeležilo 15.000 obiskovalcev. Na razstavnih površinah je bilo moč videti programe in predstavitve okoli 150 razstavljavcev s 100 razstavljenimi plovili.
Letošnja, že devetnajsta razstava navtike je obiskovalcem ponudila pester in raznolik program. Otvoritveni dan, ki je potekal v sredo, 7. maja, je postregel z otvoritvijo »Zelene Avenije«, v sklopu projekta Zelena mobilnost, in razstave »Čarobni svet školjk«, ki jo je pripravil MEDITERANUM, Zavod za revitalizacijo mediteranske kulture Piran, tradicionalnim dvigom modre zastave v Marini Portorož, v organizaciji društva DOVES–FEE Slovenija, ter krstom in premierno predstavitvijo jadrnice Elan Impression 354.

Organizatorji so uspešno izpeljali Forum o zeleni mobilnosti in povezanih tehnologijah. Govorci so pojasnili slovenske dosežke na tem področju in skušali osvetliti, kako čimprej in čim bolje doseči te cilje in kakšno težo imajo lahko zelene tehnologije pri zagonu slovenskega gospodarstva.
V soboto, 11. maja, so v sklopu Internautice 2014 podelili tudi letošnje individualne modre zastave uporabnikom in lastnikom plovil v Marini Portorož.
Internautica 2014 je obiskovalcem predstavila atrakcijo, RNF jet-ski freestyle team, brata Roka in Naca Florjančič, ki sta vsak dan sejma navduševala obiskovalce s svojimi neverjetnimi akrobacijami.
V vrsti razstavljenih motornih jaht, športnih čolnov in jadrnic je bilo mogoče videti tudi številne jadranske premiere: novo Elanovo jadrnico Impression 354, in Jadrnico Elan 320, 15 metrsko hibridno jahto serije Greenline, Cranchi Eco Trawlerja 53 Long Distance, Beneteau Oceanis 38, Absolute 52 in 40, Ferretti 690, Riva, Pershing 74, Bavaria, X-Yachts in Dufour Yachts.















